Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 485 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Który dziś?

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Troche o mnie

✈Witam nazywam się Sebastian i chodzę do 1-klasy technikum.Zamieszkuje w Piotrkowie Trybunalskim.Moje zainteresowania to lotnictwo,interesuje się nim od 6-roku życia.Moim celem życiowym jest zostanie pilotem samolotu(bardzo bym chciał latać na samolotach takich jak leta-410,king air 350 lub inne samoloty turbośmigłowe).To tyle o mnie zapraszam na mojego bloga. Pozdrawiam lotniczo ✈

O moim bloogu

Najaktualniejsze wiadomości ze świata lotnictwa oraz filmy, zdjęcia i różne ciekawostki. Zapraszam!

Jak ci się podoba ten blog?


zobacz wyniki

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl

jakiś tekst

Zdjęcia w galeriach.


Mirosławiec: czwarta rocznica katastrofy

poniedziałek, 23 stycznia 2012 21:48
Pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy samolotu CASA C-295M w poniedziałek, 23 stycznia, odbyły się uroczystości rocznicowe. W katastrofie, do której doszło cztery lata temu – 23 stycznia 2008 roku – zginęło 20 żołnierzy Sił Powietrznych.

Fot. sp.mil.pl

Dzisiaj, w tym miejscu, wspominamy wspaniałych żołnierzy Sił Powietrznych, którzy z oddaniem służyli Ojczyźnie i lotniczej pasji. (…) Wspominamy wspaniałych ludzi, których tragiczna śmierć była ogromną stratą – te słowa skierował do zebranych na uroczystości w Mirosławcu sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek.

W czwartą rocznicę katastrofy samolotu wojskowego CASA C-295M, pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy odbyły się uroczystości rocznicowe z udziałem rodzin poległych lotników, sekretarza stanu w MON Czesława Mroczka, zastępcy szefa Sztabu Generalnego WP wiceadmirała Waldemara Głuszki, dowódcy Sił Powietrznych gen. broni pil. Lecha Majewskiego oraz przedstawicieli wojska i administracji samorządowej.

Wspominając podczas uroczystości poległych lotników Czesław Mroczek mówił o ich poświęceniu i oddaniu służbie. Zwracając się do rodzin powiedział: – Wasi bliscy na zawsze pozostaną w naszych sercach. Będziemy ich wspominać jako tych, którzy swoją służbę pełnili tak, jak dyktowało im serce i poczucie odpowiedzialności.

W swoim wystąpieniu dowódca Sił Powietrznych gen. broni pil. Lech Majewski szczególne słowa otuchy skierował do rodzin żołnierzy, którzy zginęli w katastrofie samolotu CASA C-295M. Wyraził osobisty żal z powodu nieobecności zmarłych przyjaciół lotników i podtrzymał zobowiązanie o wsparciu dla najbliższych ofiar katastrofy ze strony Sił Powietrznych. Zapewnił, że pamięć o poległych wówczas lotnikach pozostaje w sercach i jest motywacją do wszelkich możliwych starań o bezpieczną realizację służby lotniczej. – W celu zwiększenia bezpieczeństwa wykonywania lotów podjęto szereg przedsięwzięć służących zdecydowanej poprawie działalności lotniczej, w tym w szczególności polegających na eliminacji wszelkich zagrożeń, mogących negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo personelu latającego, jak i pasażerów – mówił generał Majewski.

Na zakończenie uroczystości odbyła się modlitwa ekumeniczna, a przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Samolotu CASA C-295M rodziny żołnierzy, przedstawiciele MON i Sił Zbrojnych złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odegrany został także „Marsz Lotników”.

Zgodnie z ceremoniałem wojskowym asystę podczas uroczystości stanowiły poczty sztandarowe jednostek wojskowych, posterunki honorowe żołnierzy oraz Kompania Reprezentacyjna SP i orkiestra wojskowa.

 

Źródło: lotniczapolska


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

F22 TAKE OFF FROM BEHIND.MPG

wtorek, 17 stycznia 2012 17:20


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Miller: nie ma potrzeby zmiany raportu komisji

wtorek, 17 stycznia 2012 17:19

Według Jerzego Millera, który stał na czele komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, nie ma potrzeby zmiany raportu komisji po ujawnieniu nowych szczegółów z odczytu zapisów z czarnej skrzynki samolotu Tu-154M, dokonanego w Instytucie Ekspertyz Sądowych.

"Raport odpowiada na pytanie, jakie były przyczyny katastrofy lotniczej, i w tym zakresie nie widzę żadnych okoliczności, które by zmieniały stwierdzenia zawarte w raporcie, dotyczące przyczyny katastrofy" – powiedział Miller. Jak dodał, ujawnione różnice w odczytach nie wpływają na wymowę raportu.

"Zadaniem komisji było odpowiedzieć na pytanie o przyczyny katastrofy i nic, co byłoby nowego w tej ekspertyzie, nie wpływa na wynik w tym zakresie" – powiedział były minister SWiA.

Na wskazanie, że w analizie IES nie zidentyfikowano głosu gen. Andrzeja Błasika, o obecności którego w kokpicie mówił raport, Jerzy Miller wskazał, że "w raporcie jest odwołanie się do tych analiz dotyczących przebiegu wydarzeń z 10 kwietnia, które potwierdzają obecność pana generała w kokpicie". "To nie ja twierdzę, że pan gen. Błasik był w kokpicie, tylko ciało gen. zostało znalezione w kokpicie po katastrofie i w związku z tym to nie wymaga dowodu ze strony komisji" – podkreślił. (PAP)

 

Źródło: dlapilota


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Największa umowa Meksyku

wtorek, 17 stycznia 2012 17:15

 

Niskokosztowa linia Volaris zawarła wstępne porozumienie o zakupie 44 samolotów rodziny Airbus 320. W przypadku jej zrealizowania, będzie to największy jednorazowy kontrakt w historii Meksyku.


Jeden z 24 Airbusów 319 meksykańskiego przewoźnika. Jego flotę dopełnia 9 Airbusów 320. Wraz z negocjowanym obecnie zamówieniem, Volaris będzie oczekiwać na kolejne 58 maszyn europejskiego producenta / Zdjęcie: Volaris

Volaris powstała w 2005, a rok później rozpoczęła działalność przewozową. Flotę spółki oparto wyłącznie o małe odrzutowce Airbusa. Wykonują one loty regionalne, łącząc miasta Meksyku oraz przewożąc pasażerów do położonych relatywnie blisko granicy kilku miast w USA.

Skoncentrowanie się na potrzebach obywateli Meksyku i ich krewnych za północną granicą, przy zapewnieniu niskich kosztów biletów (co w dużej mierze wynika ze stosowania nowoczesnych, oszczędnych samolotów), okazało się dobrym rozwiązaniem. W ciągu zaledwie paru lat Volaris zajęła drugie miejsce w kraju, po narodowym przewoźniku Aeromexico, linii posiadającej prawie 85-letnią tradycję i flotę, złożoną z ponad setki samolotów.

Volaris ma jednak ogromną szansę zdystansować Aeromexico, przynajmniej pod jednym względem. Linia zawarła bowiem z Airbusem wstępną umowę o zakupie 44 odrzutowców pasażerskich. Jeżeli szczegółowe rozmowy zostaną sfinalizowane, kontrakt będzie największym w historii meksykańskiej awiacji.

Linia zamówiła 30 A320neo i 14 klasycznych, obecnie produkowanych A320. Termin ich dostaw nie został ujawniony. Jasnym jest jednak, że Airbusy, z nowymi silnikami i nieznacznie przeprojektowanymi skrzydłami, trafią do Volaris po dostarczeniu samolotów starszego modelu i nie wcześniej niż w 2015, kiedy 320neo zostanie przekazany pierwszym klientom. Biorąc pod uwagę liczbę zamówionych już odrzutowców tego typu, termin pierwszych dostaw można przesunąć na 2017-2019.

 

Źródło: skrzydlatapolska


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Z pomocą dla Ewy...

wtorek, 17 stycznia 2012 17:13

Ewa, córka jednego z najlepszych pilotów F-16, ma 19 lat i wiele marzeń i planów na życie. Niestety choroba, która się nagle ujawniła utrudni spełnienie marzeń Ewy, ale my możemy zrobić wszystko, by pomóc.

" Nazywam się Ewa Bondaruk. Mam 19 lat, mieszkam w Poznaniu. W 2011 roku trafiłam do szpitala, seria badań, a po nich rozpoznanie, którego nikt z nas się nie spodziewał - stwardnienie rozsiane (Sclerosis Multiplex). Z dnia na dzień zmieniło się moje życie.

Leczenie SM nie jest refundowane przez NFZ, a leki są nieprawdopodobnie drogie, dlatego proszę pomóż mi w walce z chorobą i podaruj 1% podatku lub przekaż darowiznę. Środki finansowe, które uda mi się zgromadzić na moim subkoncie w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego w 100% wykorzystane będą na moje leczenie i rehabilitację.

1% podatku dochodowego

Nazwa OPP: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego - Oddział Wielkopolska

KRS: 0000137276

Cel szczegółowy: PLiR EWA BONDARUK


Jeżeli zechcą Państwo przekazać darowiznę pieniężną na moje leczenie i rehabilitację, bardzo proszę o dokonywanie wpłat bezpośrednio na moje subkonto w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego:

 

nr konta 12 1140 1124 0000 2706 6500 1009

z koniecznym dopiskiem : PLiR Ewa Bondaruk

Odbiorca:

PTSR Oddział Wielkopolska

ul. Czantoria 8c

61-102 Poznań

KRS 0000137276, REGON 634404270


Serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie !"

 

Źródło: samoloty.pl


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 921758
Bloog istnieje od: 3776 dni

Lubię to

Mój status GG: GG: 9159725 jakiś tekst